DUBAİ TURU

DUBAİ

Gidiş-Dönüş Tarihi

01.09.2023 - 31.04.2024

UÇAK Kalkış Yeri

ANKARA HAVALİMANI

Gezilecek Yerler

1. Gün İstanbul (Saw) – Dubai (Sharjah)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Air Arabia Hava Yolları kontuarı önünde 21.30’da buluşma. (Buluşma günü hareket tarihinden bir gün öncedir) Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Air Arabia Hava Yollarının G9284 tarifeli seferi ile 00.20’de Sharjah’a hareket.Yerel saat 05:35’te varışımızın ardından alanda bekleyen aracımız ile Dubai Eski Çarşılar ve Dubai şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda elektronik, Tekstil Pazarı, Altın Pazarı, Antik Kapalı Çarşı, balık, et, sebze, hediyelik, parfüm ve baharat çarşıları, Sheikh Palace, Emirates Tower, Gökdelenler Caddesi, Dünya’nın tek yedi yıldızlı oteli olan Burj Al Arab, Jumeriah ve Palmiye adasını görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize hareket ve kısa dinlenme sonrasında rehberimizin belirlediği saatte fiyata dahil olarak Dubai Saheşerleri turumuzu gerçekleştiriyoruz.( Fiyata Burj Khalifa Giriş Ücreti Dâhil Değildir.) Turumuza Souk Madinat ve Madinat Jumeirah gezisiyle başlıyoruz, Küçük Venedik olarakta adlandıran geleneksel bu çarşının atmosferinin cazibesinden fazlasıyla etkileneceksiniz. Daha sonrasında Dünya’nın en yüksek binası olan Burj Khalifayı görüyoruz. Tasarımında çöl çiçeği Hymenocalis’ten esinlenilmiştir. Bu muhteşem mimarinin 124. katına kadar çıkıp muhteşem Dubai manzarasını birde buradan izlemenizi öneririz. Turumuzda son durağımız ise dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak bilinen Dubai Mall’de mola verdikten sonra Fountain ses ve ışık gösterisini izliyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

* 30 Eur Değerinde Dubai Eski Çarşılar Turu ve Dubai Şehir Turu Dâhil

* 45 Eur Değerinde Dubai Şaheserleri Turu Dâhil

2. Gün Dubai ( FİYATA DAHİL - Abu Dhabi & Sheikh Zayed Cami & Ferrari World turu )

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında tüm misafirlerimiz ile fiyata dahil olarak düzenlenecek olan Abu Dhabi & Sheikh Zayed Cami & Ferrari World turumuzu gerçekleştiriyoruz Turumuza dünyanın en büyük 4.camisi olan Sheikh Zayed Camii ile başlıyoruz. Cami ziyaretimizin ardından, Abu Dhabi şehir turumuzla devam ediyoruz. Hızlı ve öfkeli filminin çekildiği Etihad kuleleri, eski çöl yaşantısının anlatıldığı Heritage Village müzesi görülecek yerler arasında. Turumuz ardından serbest olarak öğle yemeği molası veriyoruz ve sonrasında dünyaca ünlü Ferrari World’de geçiyoruz. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molasının ardından Dubai’deki otelimize geri dönüyoruz. Serbest Zaman ve geceleme otelimizde.

* 60 Eur Değerinde Abu Dhabi & Sheikh Zayed Cami & Ferrari World Turu Dâhil.

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman daha sonra rehberimizin belirlediği saatte tüm misafirlerimiz ile Akşam Yemekli 4x4 Jeepler ile birlikte Çöl Safari Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Burada gün batımını izleyebilirsiniz. Ayrıca çölde kurulan bedevi kampında açık büfe yemek ve dansöz şov ile günün tüm yorgunluğunu atacağız turumuzun ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

* 85 Eur Değerinde 4x4 Jeepler ile Akşam Yemekli Çöl Safari Turu Dâhil

4.Gün Dubai – İstanbul (Saw)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirlediği saatte tüm misafirlerimiz ile birlikte Dubai Frame ve Outlet Center turumuzu gerçekleştiriyoruz.Bu turumuzda 150 Metre yüksekliğinde bir resim çerçevesini andıran Dubai Frame’de Dubai’ye çok farklı bir açıdan bakacağız burada çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz ardından Dubainin en büyük outleti olan Outlet Center’a gidiyoruz sayısız markayı içinde bulunduran alışveriş merkezindeki serbest zaman sonrasında havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Air Arabia Hava Yollarının G9283 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.50’de Sabiha Gökçen Havalimanına hareket saat 00.20’de varış ve turumuzun sonu.

* 50 Eur Değerinde Dubai Frame ve Outlet Center Turu Dâhil

Detaylar

2023 DÖNEMİ

Tüm Extra Turlar Dâhil DUBAİ TURU 3 Gece 4 Gün Air Arabia Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı Hareket

 12,19,24,26 Ocak & 02,09,16,23 Şubat & 02,09,16 Mart Hareket

 30 Eur Değerinde Dubai Eski Çarşılar Turu ve Dubai Şehir Turu Dâhil

 45 Eur Değerinde Dubai Şaheserleri Turu Dâhil

 60 Eur Değerinde Abu Dhabi & Sheikh Zayed Cami & Ferrari World Turu Dâhil

 85 Eur Değerinde 4x4 Jeepler ile Akşam Yemekli Çöl Safari Turu Dâhil

 50 Eur Değerinde Dubai Frame ve Outlet Center Turu Dâhil

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

-Air Arabia ile İstanbul (Saw) – Dubai (SHJ) – İstanbul (Saw) arası uçak bileti
-Havalimanı Vergileri
-Alan – otel – alan transferleri
-Seçilecek kategori otelde 3 Gece Oda – Kahvaltı Konaklama,
-30 Eur Değerinde Panoramik Dubai Şehir Turu ve Dubai Eski Çarşılar Turu Dahil
-45 Eur Değerinde Dubai Şaheserleri Turu Dâhil
-60 Eur Değerinde Abu Dhabi & Sheikh Zayed Cami & Ferrari World Turu Dâhil
-85 Eur Değerinde 4x4 Jeepler ile Akşam Yemekli Çöl Safari Turu Dâhil
-50 Eur Değerinde Dubai Frame ve Outlet Center Turu Dâhil
-Türkçe Rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

-Yurtdışı çıkış harç pulu
-Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
-Dubai Vize Ücreti ( 90 EUR ) ( Yeşil Pasaport Hariç Acentemizden Alınması Zorunludur )
-Turizm Dirham ve Otel Vergisi Otel kategorisine göre belirlenen bu vergi konaklayan misafir tarafından otel resepsiyonuna direkt olarak ödenecektir)(2 ve 3 yıldızlı oteller için gecelik 10 AED (yaklaşık 3 Eur), 4 yıldızlı oteller için gecelik 15 AED (yaklaşık 4 Euro), 5 yıldızlı oteller için gecelik 20 AED (yaklaşık 5 EUR)'dir.
-Programda Dahil olduğu belirtilmeyen Ekstra Turlar ve Kişisel Harcamalar
-İsteğe Bağlı Rehber ve Şoför Bahşişleri

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

Aşılı misafirlerin, seyahat öncesi negatif bir COVID-19 test sonucu sağlama gerekliliğinden muaf tutulmaları için bir QR kodlu aşı sertifikasına sahip olmaları gerekir. Aşı sertifikaları İngilizce veya Arapça olmalı ve bir QR kodu içermelidir. Seyahat edenlerin Dünya Sağlık Örgütü (WHO) veya Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümeti tarafından onaylanmış olan aşılardan en az 2 doz almış olmaları gerekmektedir. (Kabul Edilen Aşılar: AstraZeneca, Moderna, Pfizer/BioNTech, Sinopharm, Sinovac, Sputnik V, COVAXIN ve Novavax.)

Seyahat edecek misafirler COVID-19'dan kurtulduktan ve ilgili makamlar tarafından verilen ve yolcuların son 1 ay içinde (iyileşme tarihinden varış tarihine kadar) COVID-19'dan iyileştiğini gösteren QR kodlu geçerli bir sağlık sertifikası aldıktan sonra tam olarak aşılanmış olarak kabul edilir.

Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapılan seyahatlerde 12 yaşından büyük aşısız tüm yolcuların Sharjah Havalimanı (SHJ) ve Dubai Havalimanı (DXB) için uçak kalkış saatinden en fazla 48 saat önce numunesi alınmış negatif sonuçlu PCR testi sonucunu ibraz etmeleri istenmektedir. PCR test raporlarının doğrulanmış bir QR kodu bulunmalıdır. PCR test raporları İngilizce ya da Arapça dillerinde olmalıdır.

Varışta havalimanında ücretsiz olarak bir PCR testi daha yapılması gerekmektedir.

Hem ülkemize hem Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapılan seyahatlerde Covid-19 kapsamı olan seyahat sağlık sigortası talep edilmektedir.

Abu Dhabi’ye seyahat edecek misafirlerin girişten en fazla 10 gün önce bir PCR testi yaptırmaları ve seyahat öncesi “ALHOSN” uygulamasını indirerek Ön Kayıt Formu doldurmaları gerekmektedir.

Ön Kayıt Formu

Seyahat edilecek ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği Covid kaynaklı prosedür değişikliklerinin takibi misafir sorumluluğundadır.

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından hotelden.com kesinlikle sorumlu değildir.

Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

Fiyat Türü

3* İntercity Al Jaddah vb.

4* Signature One Hotel vb.

5* Millenium Plaza vb.

Fiyat

649 EUR

699 EUR

749 EUR